Targumed

Targumed

Targumed - urządzenie do oceny i rehabilitacji zespołów bólowych kręgosłupa.

Tergumed to unikatowy program ćwiczeń, który stosuje się w zespołach bólowych całego kręgosłupa – szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego.
Tergumed to pięć stanowisk (cztery dla kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego oraz jedno dla szyi), które służą do testowania i treningu mięśni kręgosłupa, odpowiedzialnych za jego stabilizację i pracę. Każde urządzenie wchodzące w skład systemu Tergumed wyposażone jest w czujnik, moduł pomiarowy oraz laptop. Każde urządzenie z serii Tergumed pracuje zgodnie z uwzględnieniem zasad biomechaniki i ergonomii, dzięki temu można pracować szybko i efektywnie.

Przed rozpoczęciem prawidłowego treningu, pacjent przeprowadzany ma test funkcjonalny na każdym urządzeniu z wykorzystaniem biofeedbacku. Biofeedback polega na podążaniu za krzywymi, które pojawiają się na ekranie komputera. Pacjent musi starać się odtworzyć pierwowzór.

Dokładny plan treningu i sposób jego realizacji tworzony jest na podstawie diagnozy medycznej pacjenta oraz zrealizowanego testu na systemie Tergumed.

Wskazania do zastosowania urządzenia Tergumed:

- dyskopatia (przerwanie ciągłości dysku, protruzja)
- złamania trzonów kręgów
- urazy kręgosłupa leczone zachowawczo i operacyjnie
- choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa
- boczne skrzywienia kręgosłupa
- ogólne wzmocnienie mięśni tułowia, jako zapobieganie przeciążeniom kręgosłupa

Bezpośrednio po zakończeniu testu na wybranym urządzeniu systemu Tergumed, wyświetlane są i automatycznie opracowywane wyniki. Wyniki testów porównywane są z danymi referencyjnymi, a dalej na ich podstawie opracowuje się indywidualny plan treningowy dla pacjenta.

Leczenie

Rehabilitacja