Podologia

Podologia

Leczenie i profilaktyka dysfunkcji stóp - korygujące wkładki ortopedyczne, profesjonalny pedicure medyczny

Leczenie i profilaktyka dysfunkcji stóp - korygujące wkładki ortopedyczne, profesjonalny pedicure medyczny.

Stopy stanowią jeden z najważniejszych elementów naszego ciała.
Od wczesnych lat życia odpowiadają one za prawidłową postawę spełniając 3 podstawowe funkcje: stabilizacji, amortyzacji oraz przemieszczania się.

Podologia jest to nowa dziedzina wywodząca się z ortopedii, zajmująca się diagnozą, leczeniem, rehabilitacją a w szczególności zapobieganiem występowania chorób stóp. Dziedzina ta często kojarzy nam się tylko z pielęgnacją stóp, usuwaniem odcisków, modzeli, wrastających paznokci dlatego warto zwrócić uwagę, iż prawidłowe ustawienie stopy jest bardzo istotnym punktem w procesie rehabilitacji, ponieważ istotnie wpływa na wyższe piętra ruchu np. kolano, biodro czy kręgosłup.
Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań w leczeniu i profilaktyce dysfunkcji stóp są wkładki ortopedyczne. Indywidualnie dobrana wkładka ma duże możliwości korekcyjne i wspomagające kinetykę stopy i całej kończyny, co przekłada się na profilaktykę przeciążeń i urazów stopy. Zadaniem wkładek jest prawidłowe ustawienie stóp, kolan i odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz zmniejszenie ich bolesności, a także odciążenie miejsc najbardziej przeciążonych, w przypadku dzieci – korekcja istniejących deformacji, stabilizacji - zmniejsza ryzyko kontuzji oraz poprawia ergonomię ruchów.

Proponujemy możliwość wykonania u nas specjalistycznego badania podologicznego, po którym nasi specjaliści mogą zaprojektować dla Państwa indywidualne wkładki do butów dopasowane do potrzeb Waszych stóp i rodzaju wady lub problemu z którym się do nas zgłosicie. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem takim jak podoskop, podoskaner, platforma podobaroskopowa, za pomocą których wykonujemy m.in. szczegółowe badania dotyczące obciążania stóp podczas stania i chodu, typologii stóp, wskażemy skutki nieprawidłowego nacisku na stan skóry. Ponadto oferujemy Państwu możliwość wykonania w naszym gabinecie kosmetycznym profesjonalnego pedicure medycznego (usuwanie odcisków, modzeli, korekcja wrastających paznokci, pielęgnacja pękających pięt), który będzie służył w utrzymaniu stóp w dobrej kondycji oraz umożliwi profesjonalne, dokładne zaprojektowanie wkładki.

Na konsultację proszę się umawiać mailowo lub telefonicznie:
e-mail: podologia@krojanty.com.pl
tel.: 52 3985656/57 - recepcja kliniki