Rwa kulszowa

Rwa kulszowa

Nasza klinika specjalizuje się w leczeniu rwy kulszowej. Rwa kulszowa to zespół dolegliwości, które są powiązane z uciskiem na nerwy rdzeniowe. Atakuje ona bezlitośnie przeszywającym bólem, który potrafi unieruchomić człowieka nawet na kilka tygodni.

Nasza rehabilitacja likwiduje ostre stany bólowe oraz poprawia sprawność ruchową  bez stosowania leków przeciwbólowych! 

Proponujemy  intensywny program leczniczy likwidujący zespoły bólowe trwający  ok. 10-14 dni (6-10 zabiegów dziennie), który  dobierany jest  do dolegliwości każdego pacjenta i jego ogólnego stanu zdrowia przez lekarza kliniki. Plan leczenia  proponowany  jest po zbadaniu chorego i analizie wyników badań.

Dlaczego nie warto czekać z podjęciem leczenia rwy kulszowej i czym grozi ignorowanie objawów?

Szacuje się, że  50-80% społeczeństwa w pewnym momencie doświadczy zespołów bólowych kręgosłupa lędźwiowego. O pomoc medyczną zwraca się do 40% osób z tej grupy.
Wielu pacjentów jest zapewnianych, że  ich dolegliwości ustąpią w ciągu 6 tygodni od momentu rozpoczęcia, przy stosowaniu leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych i zachowaniu w miarę aktywnego trybu życia. Niestety wiele z tych osób doświadcza w przyszłości kolejnych ataków bólu kręgosłupa, które charakteryzują się coraz większą intensywnością bólu oraz dłuższym czasem trwania.

Wiąże się to z następstwami psychospołecznymi. Chory nie jest zdolny do prawidłowego funkcjonowania w życiu rodzinnym i zawodowym. U większości  osób powoduje to obniżenie zadowolenia z życia,  a z czasem może doprowadzić do stanów depresyjnych.

Większość pacjentów, którzy doświadczają rwy kulszowej w wywiadzie zgłasza wcześniejsze epizody bólowe kręgosłupa, które zostały zbagatelizowane lub były nieprawidłowo prowadzone.
Tacy pacjenci są zazwyczaj zmuszeni do odbycia dłuższego leczenia ze względu na rozległość uszkodzeń oraz zmian w tkankach na skutek wcześniejszych obciążeń.

Wielu pacjentów zgłaszających się do lekarza z silnymi dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, promieniującymi do kończyn dolnych, po wykonaniu badań obrazowych kierowana jest na operacje. Badania wskazują, że nawet do 50% z tych pacjentów może być leczona z powodzeniem zachowawczo, nawet jeżeli występują u nich ubytki neurologiczne.