Mindfulness dla zdrowia

Mindfulness dla zdrowia

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w nowym programie wspomagania zdrowienia w naszej Klinice wykorzystujący Mindfulness – uważność, czyli program oparty na wykorzystywaniu technik medytacyjnych, technik uważności.  Uważność – mindfulness to sposób na poprawę zdrowia, redukcję stresu, poprawę jakości życia oraz wspomaganie leczenia wielu jednostek chorobowych. Ćwiczenie uważności wspomaga rehabilitację schorzeń kręgosłupa przez redukcję napięcia i bólu, ale pomaga też w regulacji ciśnienia krwi oraz w leczeniu chorób autoimmunologicznych. Ćwiczenie uważności poprawia też nastrój, zapobiega nawrotom depresji oraz wyraźnie zmniejsza lęk i niepokój. Skuteczność metody potwierdzają liczne badania naukowe, prowadzone na amerykańskich i europejskich uczelniach i w wielu ośrodkach medycznych na całym świecie.
Mindfulness wykorzystuje świeckie techniki medytacyjne i choć wywodzi się z wschodnich technik uważności, może być stosowany bez względu na przekonania religijne.

Najpopularniejszy program ćwiczenia uważności to MBSR stworzony przez Jona Kabat-Zinna w 1979 r, neurobiologa z Uniwersytetu Massachusetts w USA, z powodzeniem stosowany na całym świecie jako skuteczna i przebadana naukowo metoda redukcji stresu. Mindfulness stosowany jest w służbie zdrowia, w biznesie, szkolnictwie oraz przez firmy technologiczne.

Program Mindfulness realizowany jest w naszej Klinice w formie pięciu 30 minutowych spotkań od poniedziałku do piątku (zabieg z karty, w ramach leczenia), polegających na praktycznym ćwiczeniu uważności w małych grupach (przegląd ciała, medytacja siedząca, itp.) prowadzonych przez certyfikowanego nauczyciela MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction), psychologa, mgr Natalię Winiecką-Kejnę.

O prowadzącej :

Natalia Winiecka-Kejna, mgr psychologii, certyfikowana nauczycielka MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction), z certyfikatem wydanym przez Polski Instytut Mindfulness we współpracy z The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA), absolwentka 4-letniej Szkoły Psychoterapii przy Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie, ukończyła m.in. kurs „Praca z ciałem w zdrowieniu i osobistej przemianie” w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie oraz kurs Racjonalnej Terapii Zachowania wg Maxie C. Maultsby, Jr. W Centrum Terapii Integralnej w Poznaniu. Szczególnie interesuje się pomaganiem ludziom w wykorzystywaniu ich własnego potencjału do zdrowienia. Prywatnie żona, mama dwójki dzieci, wielbicielka kotów oraz wypraw rowerowych.

Zapraszamy również do korzystania z relaksacji grupowej oraz indywidualnej pomocy psychologicznej.