Masaż

Masaż

Masaż klasyczny
To jeden z najbardziej znanych i najczęściej wykonywanych masaży. Podczas trwania masażu klasycznego wykorzystywane są najpopularniejsze techniki masowania: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie określonych partii ciała.
Skóra staje się bardziej dotleniona i ukrwiona, dzięki czemu poprawia się jej elastyczność i uzyskuje zdrowy wygląd. Masaż klasyczny pozwala na wyeliminowanie napięcia w okolicach kręgosłupa, mięśni pleców i karku oraz koryguje zmiany w układzie kostnym. Ponadto wpływa zbawiennie na psychikę, wprawia w dobry nastrój i poprawia samopoczucie – osoba masowana wycisza się, relaksuje i odpręża.

Masaż wzbogacony jest o specjalne techniki rehabilitacyjne. Tak wykonany masaż rozluźnia i odżywia tkanki przykręgosłupowe, działa przeciwbólowo, przynosi ulgę i poprawia możliwości funkcjonalne (ruchomość) kręgosłupa.

Masaż limfatyczny
Masaż ten ma swoje odrębne techniki, jest wykonywany wolno i łagodnie, nie powoduje rozgrzania ciała; podstawowe zastosowanie drenażu limfatycznego to możliwość wykonywania masażu w momencie którym towarzyszą mu:
- wysięki,
- obrzęki,
- inne zmiany skórne wynikające z zaburzenia krążenia limfy, np. cellulit.
Szczególne znaczenie ma drenaż limfatyczny po usunięciu węzłów chłonnych, gdyż powoduje odprowadzenie nadmiaru zbierającej się limfy do pozostałych węzłów chłonnych – w tym zakresie stosowanie drenażu limfatycznego jest wręcz bezcenne; niezależnie od powyższych zastosowań stwierdzono skuteczne działanie odchudzające drenażu limfatycznego, a także duży wpływ na ujędrnianie i odmładzanie skóry.

La Stone Therapy (na amerykańskiej licencji)
Masaż La Stone Therapy powoduje przypływ pozytywnej energii, złagodzenie napięcia mięśni i głęboki relaks. Jest to  masaż gorącymi i chłodnymi kamieniami (gorące kamienie-bazaltowe, chłodne- marmurowe). Jest  to połączenie Ceremonii Indian Amerykańskich i tradycjii medycyny Dalekiego Wschodu. Kamienie mają w sobie wielką moc, która odpowiednio użyta może mieć pozytywne działanie. W naszym ciele znajdują się ośrodki energii tzw. Czakry, które tworzą swoistą mapę ciała, po której porusza się doświadczony masażysta. Sąsiadują one z gruczołami wydzielania wewnętrznego i stymulują ich działanie.
Gorące kamienie w kontakcie z ciałem oddają swoją wartościową energię, przywracając jej prawidłowy przepływ w kanałach i czakrach energetycznych ciała.
Masaż kamieniami: likwiduje napięcia i bóle mięśni, głęboko rozgrzewa organizm, przyśpiesza krążenie krwi, działa relaksująco, odprężająco i detoksykująco.
Zabieg jest szczególnie polecany osobom zestresowanym, przemęczonym o podwyższonym napięciu mięśniowym, dolegliwościach reumatycznych i stawowych.

Masaż misami tybetańskimi
Jest to masaż dźwiękiem, głęboko relaksacyjny, który stwarza organizmowi warunki samoleczenia i samoregulacji procesów życiowych. Stosowany w Tybecie od ponad trzech tysięcy lat.
Zastosowanie: likwidacja stresu i relaks poprzez rozluźnienie mięśni i blokad, działanie przeciwlękowe i antydepresyjne, przy bólach głowy i migrenach, zalecany w chorobach kręgosłupa, reumatyzmie i gośćcu, przy bezsenności, wpływa korzystnie na zdolności twórcze, kreatywność i koncentrację.

Leczenie

Rehabilitacja