Rehabilitacja po udarze, wylewie

Program rehabilitacyjny po udarach i wylewach  (14 -21 dni). Program przeznaczony dla pacjentów od II etapu rehabilitacji, czyli od chwili gdy pacjent może samodzielnie wykonać kilka kroków. Leczenie poprawia koordynację ruchową i ogólną sprawność motoryczną pacjenta.

Program dobierany jest do dolegliwości każdego pacjenta i jego ogólnego stanu zdrowia przez lekarza kliniki. Plan leczenia  proponowany  jest po zbadaniu chorego i analizie wyników badań.

Dlaczego nie warto czekać z podjęciem rehabilitacji po udarze mózgu?

W przypadku pacjentów po przebytym udarze mózgu rehabilitacja stanowi kluczowy element w procesie powrotu do zdrowia. Powinna ona być rozpoczęta jak najwcześniej przez zespół specjalistów pod kontrolą lekarską. Ma ona na celu zachowanie i przechowanie prawidłowych wzorców ruchowych. Pacjent nieprawidłowo prowadzony lub pozostawiony bez opieki nabiera nieprawidłowych nawyków i wzorców co wpływa na niego negatywnie i może znacznie wydłużyć okres późniejszej rehabilitacji. Dawniej uważano,że plastyczność mózgu dorosłego człowieka ogranicza się do 6 miesięcy po udarze. Aktualnie okres ten szacowany jest na 5-6 lat, a wielu naukowców zakłada, że jest on nawet dłuższy. Mimo ciągłych badań w tej dziedzinie i wielu rozbieżnych opinii, wszyscy specjaliści podkreślają, że dla każdego pacjenta w powrocie do zdrowia najważniejsza jest wczesna rehabilitacja neurologiczna zapewniające adekwatne bodźce fizjologiczne.

 Rezerwacja pobytu

Rezerwacji można dokonać tylko telefonicznie. Aby rezerwacja została zatwierdzona, należy wpłacić 500 zł od osoby.

Obok przez formularz mogą Państwo zadać pytania związane z leczeniem, rehabilitacją lub samym pobytem w Krojantach. Nie można jednak za jego pomocą dokonywać rezerwacji ani zapytań co do wolnych pokoi w wybranym terminie.

+48 52 398 5656
+48 52 398 5657
Zadaj pytanie
*  
*  
*